KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15837064
nr 1583 7064
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -76, Sommarnatt. Olja på pannå, 21x22 cm, yttermått inklusive ram: 22x24 cm
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 4 december 2023
kl 19:49:28
4/12 19:30:47
Olle Lindgren
Läs mer om Olle Lindgren